Atrakcje w okolicy Obornik Śląskich

Oborniki Śląskie to miejscowość w której możemy odpocząć, dzięki leśnym terenom, wielu parkom w mieście i przyjemnemu klimatowi, ale także możemy zwiedzić okolicę. Do atutów należy baza noclegowa (noclegi Oborniki Śląskie ➳) zapewniająca komfortowe lokum. Miasto ma ją znakomicie rozwiniętą, liczne pensjonaty i hotele nie tylko stanowią miejsca noclegowe, ale również wpisały się na stałe w zabudowę tego miasta, gdyż większość z nich to bardzo ciekawe i piękne budynki, które robią wrażenie samym zewnętrznym wyglądem.

Jeśli zaś chodzi o okolicę to miejscem, które warto zobaczyć jest na pewno Trzebnica (więcej➳) oddalona od Obornik Śląskich o zaledwie kilkanaście minut drogi samochodem. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie w Trzebnicy odkryto najstarszą na obszarze całej Polski osadę zamieszkiwaną przez przodków ludzi około 500 tysięcy lat temu na co wskazują odkrycia archeologiczne. Miasto to ma również bogatą historię z naszych czasów, gdyż już od V wieku naszej ery istniała tu słowiańska osada. Miasto posiada wiele ciekawych zabytków i atrakcji do których należy między innymi Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej, które znajduje się przy ulicy Jana Pawła II, pochodzi z 1202 roku i początkowo było pierwszy w Polsce żeńskim zakonem. Dwie trzebnickie bazyliki należą do najstarszych sanktuariów na Ziemi Śląskiej i obie można zwiedzać poza godzinami mszy, również z przewodnikiem, który nam opowie o historii tego miejsca, która jest bardzo bogata i ciekawa, wycieczki po Sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej są bardzo popularne wśród turystów a Trzebnica właśnie słynie z kultu tej patronki kościoła. Do obiektów rozpoznawalnych w Trzebnicy oczywiście należy zaliczyć miejski rynek wraz z ratuszem, który stanowi symbol tego miasta a w nim znajdziemy Muzeum Regionalne, również często odwiedzane miejsce przez turystów.

Dla osób, które pragną spędzić aktywnie czas warto jest wybrać się na spacer po okolicznych Wzgórzach Trzebnickich, z których rozpościerają się przepiękne widoki na całą okolicę, oprócz Trzebnicy i Obornik Śląskich widać stąd także Wrocław a nawet fragmenty Sudetów. Typową atrakcją, szczególnie dla rodzin z dziećmi będzie wybranie się do parku wodnego Zdrój, który mieści się w Trzebnicy przy ulicy Leśnej, jest to nowoczesny kompleks wodny, zarówno posiadający baseny wewnętrzne jak i zewnętrze otwierane latem i sauny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *