Łukęcin – przepiękna nadmorska osada

Po ostatniej wizycie w mieście w stolicy polskiej piosenki Opolu [➛ online] zabieramy Was do pewnej nadmorskiej osady.
W czasie urlopu tysiące ludzi przyjeżdżają na tereny Pomorza w celu zaznania odpoczynku od codziennej rutyny i możliwości popływania w Bałtyku. Na chwilę obecną coraz więcej turystów z Polski i z zagranicy interesuje się Bałtykiem ze względu na bezpieczne wakacje, niskie ceny i duże możliwości rozrywki. Pod względem rozrywki w Polsce wygrywa Trójmiasto [➛ online] i Międzyzdroje. Jako że większość osób wyjeżdżających nad morze chce po prostu odpocząć od codziennych obowiązków, dla niektórych przyda się alternatywa polegająca na zmianie miejsca corocznych wypraw. Przykładem takiej miejscowości jest Łukęcin.

Miejscowość ta, a w zasadzie osada turystyczna leży nad samym morzem pomiędzy Dziwnówkiem, a Pobierowem w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Przez lata była uważana za miejscowość z predyspozycjami do bycia uzdrowiskiem, ze względu na swoje walory klimatyczne i przyrodnicze. W miejscu gdzie leży osada znajduje się iglasty las, tworzący swego rodzaju mikroklimat z zapachem żywicy, która w połączeniu z jodem ma zbawienny wpływ na nasze płuca i cały układ oddechowy.

Baza noclegowa Łukęcina [➛ online] jest dosyć specyficzna. Możemy tam wynająć pokój gościnny już od 50 zł za dobę. Miejsce to jest popularne wśród harcerzy, odbywają się tam letnie obozy. Miejscowość jest bardzo urokliwa i  zachwyca swoim pięknem, o czym można się przekonać już na pierwszy rzut oka. Miejsce to posiada własne pole golfowe oraz szkołę jeździecką. Możliwości wypoczynkowe, jakie zapewnia ta miejscowość, są na tyle duże, że wiele osób wraca tutaj każdego roku na urlop, bez względu na porę roku. Łukęcin ma plażę o długości 200 m, zatem latem można zażywać kąpieli wodnych i słonecznych, a w okresach zimniejszych – po prostu spacerować, wdychając rześkie powietrze z jodem.

Wybierając się na nadmorskie wczasy musimy zawsze pamiętać o elemencie bezpieczeństwa, dzięki któremu będziemy mogli spędzić miło czas i móc wspominać go latami. Pakując się na urlop zawsze pamiętajmy o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki czemu nasz bagaż nie będzie zbyt duży, a jednocześnie będziemy mieli wszystko, co potrzebne.

One Comment

  1. dragon

    Korzystałem z noclegu w Dziwnówku i byłem też na wakacjach w Łukęcinie, moim zdaniem Łukęcin jest lepszy jak się szuka spokoju i wyciszenia

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *