Morąg – atrakcje urokliwego letniska

Morąg to niewielka lecz bardzo atrakcyjna turystycznie miejscowość leżąca w województwie warmińsko- mazurskim. W tym miejscu każdy turysta, niezależnie od tego, w jaki sposób lubi spędzać czas, czuje się dobrze, ponieważ na terenie Morąga można zwiedzić kilka ciekawych zabytków, ale także spędzić czas nad wodą, bowiem miejscowość jest położona nad jeziorem Skiertąg (info jezioro – www).

Wiele osób przyjeżdżających do Morąga zaczyna zwiedzanie od miejscowej starówki. Jej ważnym punktem jest usytuowany w rynku gotycki ratusz. Historia tego budynku jest bardzo długa, ponieważ został on wzniesiony w 1444 roku. Niestety w 1945 r., ratusz uległ ogromnym zniszczeniom, zachował się tylko jego szkielet, lecz niedługo potem budynek wzniesiono na nowo. Jego losy toczyły się różnie – początkowo był on siedzibą Rady Miasta, następnie znalazło się w nim muzeum. Obecnie znajduje się tam sala konferencyjna, swoją siedzibę ma tam także informacja turystyczna. Co ciekawe, przed budynkiem ratusza znajdują się armaty. Zostały one tam przywiezione w czasie, gdy przeprowadzany był remont ratusza (początek XXI wieku), choć ich historia jest zdecydowanie dłuższa, gdyż armaty odlano jeszcze w XIX wieku.

Kolejnym miejscem w Morągu, które zasługuje na uwagę jest kościół św. Piotra i Pawła. Jest to również gotycka budowla, która była wznoszona od XIV do XVI wieku. Już sama bryła jest wyjątkowo interesująca, warto jednak zdecydować się także na zwiedzenie wnętrza świątyni, w której można zobaczyć między innymi duży krucyfiks oraz ołtarze w barokowym stylu. Jak wspomniano wcześniej, Morąg jest miejscowością usytuowaną nad jeziorami. Jednym z nich jest jezioro Skiertąg, gdzie mieści się miejskie kąpielisko, które jest chętnie użytkowane przez mieszkańców Morąga oraz osoby spędzające tam urlop. Poza miejscem przeznaczonym do kąpieli, na jeziorze znajduje się także molo będące miejscem dobrze nadającym się na wieczorne spacery.

Osoby, które zdecydują się na przyjazd do Morąga na pewno nie będą tego żałowały, ponieważ w tym miejscu ilość zabytków, ale także innych atrakcji turystycznych jest naprawdę imponująca. Także baza noclegowa (Morąg noclegi – www) w tym miejscu jest rozbudowana – istnieje możliwość zarezerwowania miejsca noclegowego w gospodarstwie agroturystycznym, ośrodku wypoczynkowym, możliwy jest także wynajem domku letniskowego. Taka różnorodność oferty sprawia, że każdy turysta znajdzie odpowiednią opcję dla siebie i będzie mógł spędzić urlop w komfortowych warunkach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *